İşlem Rehberi

ÜYE OLMA ADIMLARI

 

Parfara.com’a üye olmak için sitemizin sağ üst bölümünde bulunan ‘KAYIT OL’ seçeneğini tıklayınız.

Yönlendirileceğiniz “HESAP AÇ” sayfasında Ad, Soyad, E-posta, Telefon, Parola, Parola Tekrar bilgilerini eksiksiz doldurun.

Eğer kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız, “Bülten aboneliği” başlıklı bölümü EVET olarak işaretleyebilirsiniz.

“Üyelik Sözleşmesini okudum, onaylıyorum.” kutucuğunu işaretleyip “DEVAM” butonuna tıklayarak üye olabilirsiniz.

Ana sayfamızdan sağ üst bölümünde isminizin üzerine tıkladığınızda açılan sayfada “sipariş geçmişi” linkine tıklayarak vermiş olduğunuz siparişler hakkındaki son durumu, sipariş tarihini, ürünleri, sipariş tutarını, siparişinizin sağ tarafında bulunan “büyüteç” resmini tıklarsanız teslimat ve fatura adresi gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz. “Adres defterini düzenle” linkini kullanarak kayıtlı adreslerinize yenilerini ekleyebilir, mevcut adreslerinizi silebilir veya güncelleyebilirsiniz. “Hesap bilgilerimi düzenle” linkini kullanarak üyelik bilgilerinizi güncelleyebilir, “parola değiştir” linki ile de şifrenizi değiştirebilirsiniz.

 

ÜYE GİRİŞİ ADIMLARI

 

www.parfara.com adresine girin ve sağ üst bölümdeki “OTURUM AÇ” linkine tıklayın.

Açılan sayfada “KAYITLI MÜŞTERİYİM” başlığının altında bulunan alanlara, üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girin.

“OTURUM AÇ” butonuna basın.

Eğer şifrenizi unuttuysanız “PAROLAMI UNUTTUM” linkine tıklayın. Açılan sayfadaki e-posta alanına üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi girin ve “DEVAM” butonuna basın. Sistem tarafından oluşturulan bir şifre tarafınıza mail olarak gönderilecektir.

 

ÜRÜN SATIN ALMA ADIMLARI

 

www.parfara.com adresine girip alışverişe başlayabilirsiniz.

Alışveriş yaparken seçtiğiniz ürünleri, var ise renk ve beden tercihlerinizi yaparak, sepetinize “SEPETE EKLE” butonu ile ekleyebilirsiniz.

Sepetinize ürün eklediğinizde sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “SEPETİM” linkine tıklayarak sepet sayfasına gidebilirsiniz.

 “ALIŞVERİŞ SEPETİM” sayfasında miktar kısmından ürününüzün adetini değiştirebilir, ürününüzün KDV dahil toplam tutarını görebilir veya sepetinizden ürünleri silebilirsiniz. Eğer bir kupon koduna sahip iseniz, Kupon Kodu Kullan kutucuğunu işaretleyip kupon kodunuzu açılan bölüme yazıp “Kupon Kullan” butonuna tıkladığınızda ürün fiyatları kupon kodunuza göre güncellenecektir.

“ALIŞVERİŞİ TAMAMLA” butonuna tıkladığınızda “ÖDEME” sayfasına yönlendirilirsiniz.

“ÖDEME” sayfasında, üye girişi yapmadıysanız, “Kayıtlı Müşteriyim” yazısının altında bulunan e-posta ve parola bölümlerini doldurup “OTURUM AÇ” butonuna basarak giriş yapabilir veya “Misafir Alışverişi” kutucuğunu seçerek hesap oluşturmadan alışverişe devam edebilirsiniz.

“ÖDEME YÖNTEMİ” başlığının altında Kredi Kartı veya Havale/EFT seçeneklerinden birisini seçebilirsiniz.

Teslimat adresi ve fatura adresi bilgilerinizi girdikten sonra eğer Kredi Kartı ile ödeme yapmak istiyorsanız “Kredi Kartı Bilgileri” başlığı altında bulunan bölümleri eksiksiz doldurunuz.

“ÖDEME” sayfasında fatura ve teslimat adresleri, sepetinizdeki ürünler ve miktarı, ödeme seçeneğinizin doğrulunu kontrol etmeniz; ÖNBİLDİRİMİ VE MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİNİ okuyarak ilgili onay kutucuğunu işaretleyerek onaylamanız gerekmektedir.

Alışverişinizi tamamlamaya hazır olduğunuzda “ÖDEME YAP” butonuna tıklayarak siparişinizi verebilirsiniz.

Ödeme için bilgilerinizi doğru girdiğinizde siparişinizin tamamlandığını belirten bir sayfa karşınıza gelecektir. Bu sayfada sipariş numaranız bulunmaktadır. Siparişiniz ile ilgili bilgiler aynı şekilde e-posta adresinize de gönderilmektedir.

Siparişinizin banka tarafından onay alabilmesi için; bankanızda ve sitemizde kayıtlı kişisel iletişim bilgilerinizin güncellenmiş olması gerekmektedir.

 

BİLGİLENDİRME

 

İşleminiz tamamlanmadan önce bilginize sunulacak mesafeli satış sözleşmesini satış tamamlandıktan sonra sisteme gireceğiniz elektronik posta adresinize göndereceğiz ve altı ay süreyle sizin için saklayacağız. Satış tamamlandıktan sonra internet sitemiz üzerinden mesafeli satış sözleşmesine ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Siparişiniz tamamlanmadan önce girdiğiniz verilerin doğruluğunu kontrol edebilmeniz amacıyla sipariş özetiniz “ÖDEME” ekranında gösterilecektir. Sipariş vermekten vazgeçtiğiniz durumda dilerseniz sayfanın üstünde bulunan Parfara logosuna tıklayıp ana sayfamıza dönebilir, veya tarayıcı / uygulamamızdan çıkış yapabilirsiniz.

“Tüketici, şikâyetine ilişkin bir uyuşmazlık söz konusu olması hâlinde Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilir. Tüketici hakem heyetlerinin, uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar;

·       a) İlçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 2.200 Türk Lirası,

·       b) Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası,

·       c) Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 3.300 Türk Lirası,

·       ç) Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.

Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici mahkemelerine başvuru yapılır. Yetkili merci, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemeleridir.

Uyuşmazlık hâlinde ayrıca tahkim ve arabuluculuk gibi ülkemizde kabul edilen tüm alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarının daha hızlı, daha ekonomik ve daha etkin olduğu bilinmektedir. Bu çözüm yollarına başvurmak, hukuki çözüm yollarına başvurma hakkınızı ortadan kaldırmayacaktır.”